Францисканський вертеп 2014 року
Найбільший в Україні вертеп створили у Тернополі
Найбільший в Україні вертеп створили у Тернополі. Встановили шопку у церкві Святого Петра. Отці-францисканці, які опікуються храмом, посвятили на композицію 5 днів. Тернопільський вертеп приголомшує своїми розмірами. А храм тепер - справжнє місце паломництва.
Понад двадцять метрів заввишки і майже сорок завширшки. Така масштабна панорама прикрашає церкву святого Петра у Тернополі. Тут все, як у традиційному вертепі. А птахи і тварини - живі. У ці дні до храму приходить дуже багато відвідувачів: і дорослих, і малих.
- Ангелики, каруселька, поїзд і ангелики, що рубають, подобається.
- Хотів подивитися на цю експозицію. Вона досить гарна, чудова. Від того року стало трохи цікавіше.
- Кожен рік тут є щось нове, цікаве, різні тваринки. Досить все інтересне. Дуже нам сподобалося то полотно, що вони намалювали. Ми перший раз його побачили. Дуже гарно.
Більшість фігур у вертепі - рухливі. Ось ангели рубають дрова. А тут віл та віслюк кивають головами - вклоняються новонародженому месії. Трохи далі - крутяться водяний млин і дитяча каруселька з ляльками . А ось святий Франциск смикає за мотузку - б'є у дзвін. Його образ тут - один з головних. Адже саме цей святий започаткував традицію різдвяних вертепів.
Отець Мойсей, священик церкви Святого Петра (УГКЦ):
- Практично вже 800 років наші отці-францисканці готують такі різдвяні вертепи. Це є наша францисканська традиція. Головна наша мета, щоби наблизити людей у час Різдва Христового через вертеп до Ісуса - Спасителя. Бо вертеп має не тільки історичне значення, а й духовне.
Шопку монахи робили власноруч. Але й віряни допомагали: надто багато було роботи, кажуть святі отці. Щороку до композиції додають нові елементи. Цього разу до вертепу "завітали" святі Володимир та Ольга, митрополити Андрій Шептицький, Йосип Сліпий, святі Франциск, Антоній та Клара. Їхні фігури, як і решти персонажів, виконані в людський зріст. Різдвяний вертеп прикрашатиме храм ще місяць - до Стрітення, а потім його розберуть на частини - до наступного року.
Автори: Людмила Співак, Тетяна Магера. Оператор: Андрій Клим.