Францисканська символіка
Габіт
Отець Франциск, розпочинаючи покутниче життя не планував засновувати організацію братів. Це знайшло відображення також у його одязі. Приодягнув Франциск вбрання звичайних умбрійських хлопів та перепоясав його шнурком. Устав Чину Братів Менших наказує носити братам одіж тверду, сувору і убогу. Одіж, обрана Франциском і братами була відображенням їхнього мандрівного, проповідницького і убогого життя. Навіть засновування монастирів, семінарій чи місійних станиць не змінило одягу братів. Можна сказати, що одяг братів вже 800 років є незмінним і так довго модним. Що стосується кольору габіту, то початково він був сірий, з часом матеріал цього кольору став дефіцитним. Колір часто змінювався. Був час, коли був чорний, коричневий з різними відтінками. В цілості габіт складається з трьох частин: туніка, каптур (капішон) і шнурок. Можна сказати, що три частини габіту відповідають трьом Євангельським радам: каптур - послушенству, туніка - убогості, шнурок - чистоті!
Герб
Гербом Чину Братів Менших є два схрещених рамена: Ісуса Христа і преподобного Франциска (в габіті), мають стигми - рани від цвяхів, а між ними знаходиться хрест без розп'ятого. Герб символізує уподібнення Франциска до Ісуса Христа. Святий отримав дар ран Христових (знаків Христових на руках, ногах і в боці в 1224 році на горі Альверні). Ось тому святий з Асижу називається часто alter christus - другий Христос. Стигми (рани) св. Франциска підтверджують його з'єднання з Христом Господом. Хрест є знаком Страстей Христових, пропагування якого належить до однієї з форм побожності Братів Менших. Герб має багато видозмін, в декотрих версіях хрест є оточений хмарами для вираження єдності неба і землі, або оточений променями, котрі є знаком слави. Францисканці східного обряду мають у гербі трьохраменний хрест.
Знак Тау
Тау - остання літера єврейського алфавіту, має форму хреста. Про цей знак дізнаємося зі Святого Письма. У книзі Єзикиїла є такі слова Господа: „Прийди посеред міста, посеред Єрусалиму, та й поклади знак на чолі в людей, що зідхають і сумують через всі гидоти, що діються посеред нього". А другим сказав: „(...) Ідіте позад нього містом і бийте; нехай не жалує ваше око, не майте милосердя (...) а з них же, що мають на собі знак не руште нікого". Власне тими словами розпочав свою промову на IV Латеранському соборі у 1215 році папа Інокентій ІІІ. Тау має форму хреста, того, на якому ще не має таблички, яку наказав повісити Пилат. Тау є знаком, який носять на чолі ті, на кого має могутній вплив, сила хреста Господнього, як говорить апостол: ті, котрі себе розпинають разом з Ісусом Христом. Будьте і ви, каже папа, послідовниками тау і хреста. Ці слова папи дуже вразили Франциска, котрий почав підписуватись ним, малювати у своїх монастирях. Власне в такий спосіб вживання цього святого знаку сталось традицією для усіх послідовників преподобного Франциска.
Хрест Сан Дам'янo
Хрест з Церкви св. Дам'яна належить до одного з найбільших улюблених символів францисканських. Власне перед цим хрестом, відмовляючи молитву, Франциск почув слова: „Іди і відбудуй мою Церкву, бо як бачиш, лежить у руїні". Цей ікона хреста стала знаком навернення, перед якою пізнається воля Божа стосовно себе і Церкви. Актуально хрест знаходиться в Асижі у храмі святої Клари.